Pilietiškumo pamoka su Gabrieliu Liaudansku – Svaru

Šiandien gimnazistams pilietiškumo pamoką vedė Gabrielius Liaudanskas, dar žinomas kaip Svaras iš populiarios grupės „G&G Sindikatas”.

Susitikimas – pamoka buvo įkvepiantis, nes visi klausėmės realios gyvenimo istorijos, kaip galima iš dugno pakilti iki aukštumų.

Pamoka prasidėjo nuo minčių apie Lietuvą ir tėvynę: „Lietuva man viena – tai mano tėvynė“, pabrėžė Svaras. Ir niekas nedrįso prieštarauti. Kalbėdamas net kelis kartus užsiminė, kad gyvenime svarbu savanorystė: „Kiekviena savanorystė daroma dėl savęs. Tai daugiau duodanti, nei gaunanti veikla. Gyvenime svarbiausia yra žmonės.“ Gimnazistams buvo tikrai įdomu klausytis pasakojimų, kaip atlikdamas vienus ar kitus darbus, gali pasijausti geriau, juk ne viskas daroma dėl pinigų ir už pinigus.

Visiems nuotaika pakilo, kaip Svaras paklausė, koks svarbiausias žmogaus organas? Ir beveik visi vienbalsiai atsakė, kad smegenys: „Nuo smegenų priklauso gyvenimo kokybė.“ Ir tada Gabrielius Liaudanskas savo kalbą tęsė pasakojimu apie mokyklą. Ne kartą pabrėžė, kad visi esame atsakingi už savo padarytus darbus. Niekas kitas atsakyti negali. Visus sprendimus priimame patys. O pavyzdžiai iš mokyklos laikų, iš vykdomų savanoriškų veiklų, iš koncertinės veiklos tik pagrindė visas išsakytas mintis.

Pabaigoje visiems priminė, kad gyvenime labai svarbu kalbėtis: „Kalbėtis laiku, nes gali būti per vėlu“. Taip pat svarbu darbus vykdyti iš karto, nelaukti, kol kažkas kitas padarys, nes ir vėl gali būti per vėlu. „Mes kiekvienas priimame sprendimą, kuris lemia ateitį.“

Ačiū už puikią pilietiškumo pamoką, kurios metu ne tik smagiai juokėmės, klausėmės bet ir išsinešėme daug minčių, priversiančių susimąstyti, ar mūsų sprendimai yra tinkami.

Jaunieji žurnalistai

• 20180123_120324