Pilietiškumo ugdymas

Pilietiškumą būtina suvokti kaip atsakomybės idėją. Tik turintis teisę spręsti, keliantis sau tikslus ir ieškantis būdų juos realizuoti žmogus yra atsakingas už tokio pasirinkimo pasekmes. Turintis teisę klysti pilietis gali pasirinkti netinkamus socialinius tikslus ir neadekvačius elgesio modelius, tačiau tik toks pilietis gali veikti pagal atsakomybės padalijimo principą.

2007 m. sausio 1 d. Vilniaus Senvagės gimnazijai buvo įteikta valstybės vėliava nuo Gedimino pilies bokšto. Ją gimnazija gavo už moksleivių pilietiškumo ir patriotizmo ugdymą.

Mokyklos bendruomenės tikslas – skatinti jaunimą jausti atsakomybę už savo Tėvynę. Pilietiškumo ugdymo programa yra integruota į visus mokomuosius dalykus. Stengiamės, kad pilietiškumas būtų nukreiptas ne vien į žinias, bet ir į praktikas bei vertybių formavimą. Todėl jau tradiciniais tapo renginiai:

• Kiekvieną rytą prieš pamokas pakelti valstybės vėliavą.
  • Valstybinių švenčių minėjimai.
  • Konkursas „Vardan tos Lietuvos...“, skirtas Lietuvos kariuomenės dienai.
  • Tolerancijos diena.
  • Konstitucijos egzaminas.
  • Gerumo akcija (kalėdinis renginys su vaikų namų auklėtiniais).
  • Senvagės žiedai.
  • 3 dienos per mokslo metus skiriamos mokymuisi netradicinėje aplinkoje.
  • Rengiamos kilnojamos parodos iš Lietuvos valstybinio archyvo
  • Mokykla bendradarbiauja su Lietuvos šaulių sąjungos Vilniaus skyriumi.

• DSC00782
  • DSC00793