Konferencija – praktikumas „Mes pilietiški“ Šiaulių Didždvario gimnazijoje

2017 m. lapkričio 16 d. Šiaulių Didždvario gimnazija organizavo mokinių savivaldos konferenciją – praktikumą „Mes pilietiški“.

Renginyje dalyvavo atstovai iš pilietiškiausių mokyklų: Vilniaus Senvagės gimnazijos, Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijos, Kauno Kovo 11-osios gimnazijos, Telšių Žemaitės gimnazija, Radviliškio Lizdeikos gimnazijos, Radviliškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos, Šaukėnų Vlado Pūtvio-Putvinskio gimnazijos, Šiaulių J. Janonio gimnazijos atstovai. Iš mūsų gimnazijos į konferenciją vyko mokinių parlamento vadovė Birutė Balsevičienė, lietuvių kalbos mokytoja Kristina Kazlauskaitė bei trys gimnazistės – Gabija Makštelytė (IIb), Danielė Kieraitė (III b) ir parlamento prezidentė Ieva Kairytė.
Ši konferencija – praktikumas yra tęsinys pilietiškiausių mokyklų sambūrio, kurį pradėjo organizuoti Šiaulių Didždvario gimnazija, norėdama suburti Lietuvos mokyklas ir organizacijas, kurioms buvo perduota Gedimino bokšto vėliava. Konferencijos tikslas – dalintis gerąja patirtimi ugdant pilietiškumą mokyklose, puoselėti naujas tradicijas, inicijuoti naujas veiklas, kurios padės jaunajai kartai tapti savo šalies patriotais ir vertybių puoselėtojais.
Konferencijos metu turėjome galimybę pabendrauti su kitų gimnazijų mokiniais ir mokytojais. Taip pat dirbome skirtingose grupėse, kur kalbėjome ne tik apie juoko svarbą gyvenime, bet ir apie pilietiškumą, pareigą bei atsakomybę.
Ačiū Šiaulių Didždvario gimnazijai už iniciatyvą vėl suburti sambūrio nares.