Išvyka į Vilniaus universitetą

IIIc klasė Etnokultūros ugdymo dieną susipažino su Vilniaus universiteto architektūriniu ansambliu ir senąja VU biblioteka.

Gidė Lina papasakojo, kaip buvo įkurtas Vilniaus universitetas; gimnazistai susipažino su tuometinių studentų gyvenimu. Mokiniai lankėsi gilią istoriją menančiose Pranciškaus Smuglevičiaus, Joachimo Lelevelio ir Observatorijos bibliotekos salėse, apžiūrėjo P. Smuglevičiaus salėje eksponuojamą parodą apie Viduramžių moterų gyvenimą.

Baltojoje bibliotekos salėje gimnazistus sužavėjo restauruota aplinka, mokiniai entuziastingai užlipo į senąją Observatoriją. Didelį įspūdį paliko ir aplankyti senieji Vilniaus universiteto kiemeliai (Didysis, Observatorijos ir M. K. Sarbievijaus), grožėjomės šv. Jonų bažnyčia bei varpine.

Viešnagė Vilniaus universitete jautėme tvyrančią mokslo ir šviesos atmosferą, žavėjomės ten dirbančiais mokslininkais. Atsisveikinant gidė palinkėjo visiems čia sugrįžti jau būnant studentais. Tikimės, kad palinkėjimas išsipildys.

IIIc klasės vadovė Miglė Šatkauskienė