Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2018

Kovo 19-25 dienomis Senvagės gimnazijoje vyko į patyčių stabdymą bei draugiško, pagarbaus elgesio skatinimą sutelkta akcija „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2018“.

Nacionalinę „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ 2018“ organizavo emocinės paramos tarnyba „Vaikų linija“, prie šios iniciatyvos prisijungė ir mūsų Gimnazija, kuri visą savaitę vykdė įvairias veiklas: „Draugystės pašto“ akciją, pertraukas „Lai skamba draugystė“, klasės valandėles „Be patyčių“, nuotraukų konkursą „Draugiškiausia klasė“, bėgimą „Už draugystę“, „Draugystės kiną“. Šiais mokslo metais renginius Vilniaus Senvagės gimnazijoje inicijavo gimnazijos specialistės psichologė Kristina Leščinskaitė ir socialinė pedagogė Jolita Ribinskaitė, kurioms į pagalbą atėjo Gimnazijos parlamento nariai. 

„Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ 2018“ veiklų tikslai buvo skatinti draugišką, pagarbų elgesį, toleranciją gimnazijoje ir už jos ribų, formuoti teigiamas nuostatas apie draugišką lyderystę ir neigiamos – apie patyčias, skaudinimą ir kitus žeminančią lyderystę bei mažinti patyčių mastą gimnazijoje. 

Po renginio organizatoriai susirinko aptarti įspūdžius, rezultatus, stipriąsias ir silpnąsias vykusių veiklų puses, pasidalinti Gimnazijos bendruomenės atsiliepimais apie renginius bei numatyti gaires kitų metų „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“ organizavimui. 

Norime pasidžiaugti, kad „Draugystės paštas“ sulaukė daugybę draugystės laiškų, o per pertraukas skambant muzikai netrūko šokių, juoko bei nuoširdžių šypsenų. Mokiniai dalinosi savo įspūdžiais, kad muzika pertraukų metu įneša daug pozityvo, pakelia jiems nuotaiką, skatina pabūti drauge. „Draugystės kinui“ mokiniai pasirinko filmą „Klasė“, kuris sukėlė stiprias emocijas ir paskatino diskusijas apie patyčias ir šios problemos sprendimo būtinybę. Klasės valandėlėms psichologė ir socialinė pedagogė atrinko ir pasiūlė „Vaikų linijos“ rekomenduotą metodinę medžiagą. Didžiausią įspūdį mokiniams paliko „Bėgimas už draugystę“, vienbalsiai mokinių ir mokytojų nuomone nuspręsta šią tradiciją tęsti ir kitais metais! 

Dar kartą sveikiname visus bėgimo Dalyvius bei tuos, kurie išsiskyrė ypatingu greitumu, originalumu, draugiškumu:

 • Ib klasės mokinę Gabiją Beglecovaitę;
 • Iž klasės mokinį Dovydą Petruškevičių;
 • IIa klasės mokinę Anastasiją Borisovaitę;
 • IIž klasės mokinius Arną Upstą ir Arną Pereverzevą; 
 • IIa klasės mokinį Emilijų Rudį;
 • IVž klasės mokinį Edviną Moriną;
 • IVž klasės mokinius Luką Babachiną ir II ž klasės mokinį Martyną Jokubauskį;
 • IIIa klasės mokinį Justiną Melaiką;
 • IVc klasės mokinę Ievą Kairytę bei II b klasės mokinę Gabiją Makštelytę;
 • Iž klasės mokinius Luką Gaidį ir Gytį Makauskį bei 8 klasės mokinį Kajų Kontautą.

 

Po aktyvių „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“ veiklų norime priminti, kad idėjos prieš patyčias ir idėjos už draugystę turi mus lydėti visur ir visada ir neapsiriboti viena savaite į metus. Būkim vieni kitiems draugiški, netoleruojantys patyčių ir kurkime pozityvią bei kupiną šypsenų bendruomenę, kurioje gera visiems!

Gimnazijos socialinė pedagogė Jolita Ribinskaitė ir psichologė Kristina Leščinskaitė

 • Slide1

 

 

© MŠ, 2014-2018