Tarptautinė gimtosios kalbos diena

Vasario 21 dieną daugelyje pasaulio šalių, tarp jų ir Lietuvoje, minima Tarptautinė gimtosios kalbos diena.

Šią datą 1999 metais įtvirtino Jungtinių Tautų organizacija.

Šios šventės proga mūsų gimnazijos skaitykloje vyko renginys. Joje dalyvavo 8 klasės mokiniai. Bibliotekos ir skaityklos vedėjos Zita Butkevičiūtė ir Regina Dauda parengė pristatymą apie kalbos atsiradimo istoriją nuo pirmųjų ženklų iki rašto atsiradimo. Pasakoje apie pirmąsias lietuviškas knygas, jų atsiradimą. Įdomiausia renginio dalis – viktorina. Atsakinėdami į klausimus, dalyviai turėjo prisiminti svarbias mūsų istorijos datas, susijusias su rašto atsiradimu, užbaigti patarles apie kalbą, pakeisti svetimybes lietuviškais atitikmenimis ir kitas užduotis. Mokiniai dirbo grupelėmis, o daugiausia taškų pelniusios grupės buvo apdovanotos.

Renginio metu ne tik susimąstėme apie kalbos taisyklingumą, bet ir visi pritarė minčiai, kad savo gimtąją kalbą reikia saugoti ir puoselėti.