Etninės kultūros ugdytojai susirinko prasmingam darbui

Š.m. spalio 17-18 dienomis Kauno Maisto pramonės ir prekybos mokymo centre vyko seminaras „Vidurinio ugdymo etninės kultūros bendrosios programos 6 modulių programų kūrimas“.

Seminarą organizavo Ugdymo plėtotės centras. Į seminarą susirinko įvairių mokomųjų dalykų  vidurinių mokyklų, gimnazijų mokytojai, profesinių, aukštųjų mokyklų  dėstytojai iš visos Lietuvos. Pedagogai dirbdami bendradarbiaujančiose grupėse pagal modulių temas , tokias kaip: „Kalba“, „Gamta“, „Etika“, „Menai“, „Socialinis ugdymas“, „Technologijos“, kūrė  vidurinio ugdymo modulius, į kuriuos numatyta integruoti etninę kultūrą, bei konkrečių modulių detaliuosius planus. Etninės kultūros ugdytojai atliko milžinišką darbą- peržiūrėjo ir patobulino vidurinio ugdymo etninės kultūros bendrosios programos 6 modulių programas ir detaliuosius planus, pasidalino gerąja patirtimi, pasiūlė jau išmėgintų  ugdymo metodų, vertinimo būdų ir kt. Senvagės gimnazija taip pat dalyvauja šiame prasmingame darbe.

Vidurinio ugdymo etninės kultūros bendrųjų  programų 6 modulių programų kūrime aktyviai dalyvavo LEKUS.

LEKUS (Lietuvos etninės kultūros ugdytojų sąjunga)- tai nepolitinė, savanoriška, visuomeninė ne pelno organizacija, kurios pagrindinis  tikslas – telkti etninės kultūros ugdytojus (ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo bei neformalaus švietimo pedagogus, aukštųjų mokyklų dėstytojus ir studentus, mokslininkus, edukacine veikla užsiimančius kultūros įstaigų darbuotojus, verslininkus ir kitus suinteresuotus asmenis) bendrai veiklai siekiant etninės kultūros ugdymo plėtros bei tobulinimo, tautinės savimonės ir savigarbos puoselėjimo, skleidžiant etninės kultūros suvokimą, tradicines dorovines ir moralines vertybes.

Visus, neabejingus LEKUS siekiams, kviečiame stoti į sąjungą ir bendromis jėgomis stiprinti etninės kultūros pozicijas visuomenėje.

LEKUS pirmininkė Rūta Čėsnienė